^_^
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg real
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Got it on my mind to change my ways

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Katherine

Katherine


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/02/2011

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptySam Feb 26, 2011 11:54 am

Stătea de ceva vreme întinsă pe patul moale fărăsă facă nimic înafară de a privi în gol şi simţea că înebuneşte. Îşi scutură capul privind câteva clipe în jurul său. Se ridică veselă de pe pat ţopăind spre măsuţă. Apucă cu zâmbetul pe buze o acadea colorată analizând-o pe toate feţele. Se îndreptă cu paşi mici spre fereastra deschisă aşezându-se pe pervaz cu picioarele în gol.
Sus In jos
Ryo

Ryo


Mesaje : 73
Data de înscriere : 25/02/2011
Localizare : Nicaieri >.>

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptySam Feb 26, 2011 10:35 pm

Statea pe pervazul geamului de ceva timp, cu chitara in mana. Inca nu avea nici o idee, se chinuia de ceva timp sa compuna o melodie sau ceva... Isi pastra ochii inchisi pentru cateva secunde bune, in timp ce tigara dintre buzele lui ardea incontinuu, fara sa mai traga un fum. Doar isi plimba degetele pe corzile chitarii, lasand sa vina totul de la sine, transformandu-se treptat, intr-o melodie destul de placuta.
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/02/2011

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 12:21 am

Închise ochii inspirând aerul curat şi rece al nopţii. Era aşa linişte...Ura liniştea! Pentru ea liniştea însemna plictiseală şi clar că va adormi. Oftă lung rotind acadeauna printre degete. Deschise ochii instantaneu când auzi sunteul plăcut al corzilor chitării. Se ridică în picioare pe pervaz strâmbând din nas când o pală de vânt o izbi direct în faţă. Se aplecă uşor înainte uitându-se în jur după cel ce cânta.
Sus In jos
Ryo

Ryo


Mesaje : 73
Data de înscriere : 25/02/2011
Localizare : Nicaieri >.>

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 12:32 am

Tanarul se afla chiar deasupra ei. Isi continua mica capodopera in acele minute, batand cu varful piciorului de pervazul geamului pe ritmul ei. Cand termina, isi lua tigara dintre buze si-o tinea usor intre degete, stingand-o apoi in scrumiera de langa el. Privi pentru o clipa in jurul lui lasand ca vantul sa-i loveasca fata.
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/02/2011

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 12:46 am

Doamne cât mai ura să-i bată vântul în faţă. Ascultă câteva clipe în jur . Din nou linişte... Se uită în jurul ei şi observă că nu era nimeni. Se încruntă uşor , apoi se lăsă uşor într-o parte pentru a privi în susul ei. Văzu pe cineva, cel mai probabil un băiat, stând la fel ca ea acum 2 minute, pe pervazul ferestrei. Un zâmbet larg şi inocent îi lumină chipul, în timp ce îşi dădea uşor părul din ochi.
Sus In jos
Ryo

Ryo


Mesaje : 73
Data de înscriere : 25/02/2011
Localizare : Nicaieri >.>

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 12:51 am

Se apleca usor pe spate pentru a-si pune chitara in camera, apoi reveni la pozitia de dinainte. Ofta lung, ca si cand ar fi trebuit sa faca o gramada in ziua aia... ne, defapt nu prea! Se lasa apoi pentru un moment in fata, stranutand in clipa urmatoare de cateva ori.
- Ah, la naiba... mormai el, frecandu-si ochii cu podul palmelor.
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/02/2011

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 1:00 am

-Sănătate! Îi strigă cu obişnuita veselie. Zâmbi veselă încă având acadeaua în mână. Se ridică pe vârfuri încruntându-se pentru a-l vedea mai bine. Fără rezultat însă. De când nu mai ieşise seara din casă ajunsese să fie mai oarbă decât o babă. Oftă lung şi încet încă silueta băiatului în întuneric.
Sus In jos
Ryo

Ryo


Mesaje : 73
Data de înscriere : 25/02/2011
Localizare : Nicaieri >.>

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 1:05 am

- Eh? facu el, ridicandu-si o spranceana si se uita in stanga si in dreapta. Avea senzatia ca i se urca la cap de la atata oboseala. Insa, ca sa se compenseze nebunia lui se lasa mai bine in fata, lamurindu-se. Cand observa silueta fetei, mari oarecum ochii.
- Apai... multam! zambi acesta amuzat, dand usor din picioare. Se pare ca de data asta exagerase cu oboseala.
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/02/2011

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 1:15 am

-N-ai pentru ce. Murmură pe acelaşi ton copilăresc, care deja era tipic pentru ea. Se uită în jurul ei parcă aşteptându-se să se întâmple ceva. Ridică scurt din umeri începând să râdă ca o nebună. În dreapta observă o scară de incendii. Acum nu era nici un incendiu, dar ce mai conta? Se urcă pe scară cu paşi repezi până când ajunse în dreptul lui.
Sus In jos
Ryo

Ryo


Mesaje : 73
Data de înscriere : 25/02/2011
Localizare : Nicaieri >.>

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 1:21 am

Tresari cand o vazu in dreptul lui, tragandu-si sufletul pentru o clipa.
- C-ce cauti aici? Poate m-ai patesti ceva si nu vreau sa te am pe constiinta sau ceva! spuse el dintr-un suflet, dand agitat din maini. Isi stranse picioarele la piept apoi intra in camera lui si deschise larg geamul. Ii intinse mainile pentru a o prinde si o trase cu grija spre el. Cand o vazu pe pervaz, o lua usor in brate si o puse jos. Femeie, m-ai bagat in sperieti! spuse la fel de agitat, privind-o atent in timp ce-o prinse usor de umeri.
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/02/2011

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 10:18 am

Privi camera lung şi cu ochii scliptori. Când îl văzu cât era de agitat izbucni într-un râs incontrolabil.
-Stai calm omule! Doar n-am păţit nimic , nu? Îşi înclină uşor capul într-o parte zâmbind larg şi copilăros. Începu să învârtă iarăşi acadeauna dintr-o mână în alta.
Sus In jos
Ryo

Ryo


Mesaje : 73
Data de înscriere : 25/02/2011
Localizare : Nicaieri >.>

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 10:30 am

Isi retrase mainile de pe umerii ei, lasandu-si capul pe spate pentru o clipa. Clatina usor din cap inchizand apoi geamul.
- Mda... ingana el, intorcandu-se cu totul spre fata. Ryo! Imi pare bine. se prezenta el, privind-o ceva mai calm de data asta. Erm, te servesc cu ceva? mormai el, ciufulindu-si parul.
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/02/2011

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 10:33 am

Îl urmări cu privirea mai curioasă ca un copil mic.
-Katherine. Umm...Deocamdată nu vreau nimic. Dar merci oricum. murmură veselă întinzându-şi braţele amorţite. Privi din nou întreaga cameră cu ochi mari şi curioşi.
Sus In jos
Ryo

Ryo


Mesaje : 73
Data de înscriere : 25/02/2011
Localizare : Nicaieri >.>

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 10:40 am

- Scuze dezastrul... spuse el amuzat, in timp ce-si lua pachetul de tigari de pe masa. Ia loc, unde vrei. o privi senin pe tanara in timp ce-si cauta bricheta prin buzunarele pantalonilor.
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/02/2011

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 10:51 am

Se aşeză turceşte pe canapea încă analizând fiecare părticică a camerei. Băgă mâna în buzunarul hainei sale şi îi aruncă băiatului o brichetă. Zâmbi larg rezemându-şi bărbia de palme.
Sus In jos
Ryo

Ryo


Mesaje : 73
Data de înscriere : 25/02/2011
Localizare : Nicaieri >.>

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 11:01 am

Prinse bricheta in mana, ridicand o spranceana. Multam. zambi el, tinand tigara intre buze, dand sa o aprinda. Sper ca nu te deranjeaza, nu? intreba el, privind-o atent pe tanara.
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/02/2011

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 11:09 am

-Nu. Îi răspunse scurt făcând un semn cu mâna, dând de înţeles că nu contează. Îşi băgă acadeaua în buzunar plictisindu-se din a se juca cu ea.
Sus In jos
Ryo

Ryo


Mesaje : 73
Data de înscriere : 25/02/2011
Localizare : Nicaieri >.>

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 11:21 am

Isi aprinse tigara in cele din urma, tragand cu pofta din ea. Se sprijini de marginea mesei, privind-o atent pe Katherine pentru cateva clipe lasand ca fumul sa-i invadeze pe chip.
- Te plictisesti, ne? spuse el, tinand tigara intre buze. Ai ceva de facut in seara asta? intreba el, incepand sa faca cerculete din fum.
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/02/2011

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 11:28 am

-Dacă aveam ceva de făcut , mai veneam aici? spuse foarte veselă ridicându-se de pe canapea. Începu să se plimbe prin cameră analizând fiecare lucru pe care îl vedea.
Sus In jos
Ryo

Ryo


Mesaje : 73
Data de înscriere : 25/02/2011
Localizare : Nicaieri >.>

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 5:28 pm

- Ziceam doar! spuse calm acesta, uitandu-se apoi prin camera. Zari pe pat un hanorac negru, punandu-l apoi pe el. O privi senin pe tanara in timp ce tinea tigara intre buze. Mergem acum sau...?
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/02/2011

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 11:51 pm

-Cum vrei. dădu senină din umeri , apoi sări de pe canapea. Chicoti încet dându-şi părul din ochi. Îşi băgă mâinile în buzunarele hainei zâmbind contagios de vesel.
Sus In jos
Ryo

Ryo


Mesaje : 73
Data de înscriere : 25/02/2011
Localizare : Nicaieri >.>

Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways EmptyDum Feb 27, 2011 11:53 pm

- Uhm, atunci hai! isi lua tigara dintre buze, intorcandu-i zambetul. Isi lua cheile de pe masa, indreptandu-se catre usa. Dupa tine! spuse el senin, privind-o pe tanara.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Got it on my mind to change my ways Empty
MesajSubiect: Re: Got it on my mind to change my ways   Got it on my mind to change my ways Empty

Sus In jos
 
Got it on my mind to change my ways
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
^_^  :: Conac :: Camere-
Mergi direct la: